Kraków pobiegnie z 4MOVE!
14.05.2014

Już w najbliższy piątek Kraków zostanie opanowany przez miłośników sportu. W dniach od 16 do 18 maja odbędzie się cykl imprez pod hasłem Krakowskich Spotkań Biegowych, obejmujący biegi na różnych dystansach, wyścig na rolkach oraz 13. Cracovia Maraton – stanowiący główny punkt całego weekendu. Partnerem Krakowskich Spotkań Biegowych oraz 13. Cracovia Maraton jest marka 4MOVE – Oficjalny Napój Izotoniczny imprezy.

 

Cykl imprez zostanie zainaugurowany w piątek o godz. 21 na krakowskich Błoniach – wystartuje tam Bieg Nocny na 10 km. W sobotę odbędzie się z kolei 5 biegów na różnych dystansach (m.in.: Bieg Śniadaniowy, Bieg Rodzinny) oraz Cracovia Maraton na Rolkach. Głównym punktem weekendu będzie 13. Cracovia Maraton, który wystartuje w niedziele punktualnie o godz. 9 na Rynku Głównym. Na starcie biegu na dystansie 42 km 195 stanie ponad 8400 zawodników z kilkunastu państw m.in.: Ghany, Kolumbii, Argentyny, Francji, Kenii, Stanów Zjednoczonych oraz oczywiście z Polski. Trasa biegu składa się z dwóch pętli prowadzących po najpiękniejszej i najstarszej części miasta. Dzięki temu biegacze w zasięgu wzroku mieć będą najbardziej znane krakowskie zabytki na całym dystansie ponad 42 km.


O odpowiednie nawodnienie organizmu wszystkich biegaczy oraz doskonałą zabawę wszystkich kibiców zgromadzonych na trasie zadba marka 4MOVE – Oficjalny Napój Izotoniczny Krakowskich Spotkań Biegowych oraz 13. Cracovia Maraton. Przez całą imprezę, zawodnikom i kibicom towarzyszyć będą hostessy 4MOVE, które dostarczą zgromadzonym energię niezbędną do rywalizacji oraz żywiołowego dopingu. Marka 4MOVE, której producentem jest firma FoodCare, ufundowała również nagrody dla zwycięzców maratonu na rolkach oraz biegu głównego. Na dwójkę najlepszych rolkarzy (kobietę i mężczyznę) czekają rowery, natomiast najszybszy mieszkaniec Krakowa w 13. Cracovia Maraton otrzyma roczny zapas napojów 4MOVE.


4MOVE to zbilansowane napoje izotoniczne, które szybko gaszą pragnienie, skutecznie nawadniają organizm, uzupełniają utracone podczas wysiłku witaminy i minerały. Przeznaczone są dla osób lubiących aktywny styl życia, uprawiających sport wyczynowo i rekreacyjnie. Napoje izotoniczne 4MOVE są pierwszymi na polskim rynku izotonikami z dodatkiem stewii.

Program Krakowskich Spotkań Biegowych:


16 maja, piątek, Błonia Krakowskie: 21.00 – Bieg Nocny na 10 km


17 maja, sobota, Błonia Krakowskie: 9.00 – Bieg Śniadaniowy (3,5 km), 11.00 – Bieg Par Radia RMF FM (2 km), 11.30 – Bieg Rodzinny Radia RMF FM (1 km), 12.30 – Bieg o Puchar Radia RMF FM (4,5 km), 15.00 – IX Mini Cracovia Maraton im. Piotra Gładkiego (4,2 km), 16.00 – Cracovia Maraton na Rolkach (42 km 195 m)


18 maja, niedziela, Rynek Główny: 9.00 – 13. Cracovia Maraton (42 km 195 m), 9.30 – Bieg w Krawacie (1 km).