FoodCare zaprosił światowego gwiazdora boksu Mike’a Tysona do kampanii video na temat Powstania Warszawskiego
Kategoria: Aktualności
29.08.2018

W dniu 29 lipca 2018 udostępniony został materiał video na temat Powstania Warszawskiego, z udziałem Mike’a Tysona. Video powstało dzięki inicjatywie Prezesa Rady Nadzorczej FoodCare Wiesława Włodarskiego.

“Znam Mike Tysona od wielu lat, jest twarzą naszej marki "Black Energy Drink". Mało osób o tym wie, ale Mike prywatnie bardzo interesuje się historią. Często rozmawiałem z nim o historii Polski w tym także o historii II Wojny Światowej. Kiedy zwróciłem się do Mike'a z pomysłem, aby zrobić wideo o Powstaniu Warszawskim z radością się zgodził. Wiedział dużo o tej części naszej przeszłości. Sam napisał i zredagował część filmu. “ - mówi Wiesław Włodarski Prezes Rady Nadzorczej FoodCare, który jest pomysłodawcą oraz organizatorem akcji.

Zamieszczenie materiału na Youtube poprzedza 74-tą rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Materiał video został zrealizowany w lipcu br. w domu Mike’a Tysona w Las Vegas. Amerykański bokser Mike Tyson jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych sportowców na świecie. Jego udział w video o Powstaniu Warszawskim ma charakter społeczny, gwiazdor nie wziął wynagrodzenia za udział w kampanii. Materiał video jest częścią kampanii edukacyjnej prowadzonej przez FoodCare w USA, w ramach której 28 lipca br. w sobotnim wydaniu dziennika New York Times na piątej stronie ukazała się cała strona materiału sponsorowanego poświęconego rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. 

“Nie rozumiejąc wszystkiego, przez co przeszła Polska, naszych cierpień podczas II Wojny Światowej z rąk niemieckich nazistów, a następnie przez trudny czas z jakim mieliśmy do czynienia w czasach komunizmu, nie można zrozumieć co dziś czyni Polaków Polakami. To cierpienie uczyniło nas silnymi, dało nam wolę walki. Mam więc nadzieję, że my Polacy staniemy teraz razem, aby przedstawić światu naszą historię.” – podkreśla Wiesław Włodarski.“Wszyscy musimy odegrać rolę w promocji Polski. Musimy zrobić wszystko, co możliwe, aby świat zobaczył i zrozumiał nie tylko dzisiejszą Polskę, z niezwykłym rozwojem biznesu, z wielką siłą w gospodarce, produkcji, ale także naszą historię." – dodaje.