FoodCare przejmuje Wody Mineralne Ostromecko
Kategoria: Aktualności
31.01.2018
Firma FoodCare (właściciel m.in. marek Gellwe, Fitella, Frugo, 4Move, Black i N-gine) kupiła spółkę Wody Mineralne Ostromecko, produkującą napoje i wody mineralne sprzedawane pod markami Ostromecko i Arca North.

Inicjatorem zakupu był Prezes Wiesław Włodarski, który od dawna poszukiwał marki wody mineralnej, którą mógłby wprowadzić do krajowej czołówki. Woda Ostromecko ma ku temu ogromny potencjał, ze względu na swoje właściwości mineralne,  a także wydajność samego źródła.

 

Od 1991 r. przedsiębiorstwo Wody Mineralne Ostromecko należało do Leszka Bokieja. Wcześniej zaś, do spółdzielni, której korzenie sięgają XVI w. Eksploatację źródła rozpoczęto w 1894 r. Woda Ostromecko wypływa bezpośrednio ze źródła umiejscowionego na terenie rezerwatu ścisłego – Lasu Mariańskiego. Niepowtarzalny smak zawdzięcza, wypracowanej przez naturę, unikalnej kompozycji soli mineralnych.

 

Woda Ostromecko to produkt z segmentu Premium. Obecnie dostępna jest głównie w hotelach i restauracjach. FoodCare planuje jej szerszą dystrybucję opartą na, wypracowanych już wcześniej przez naszą firmę,  kanałach zbytu. Stare opakowanie zostanie zmienione, a woda będzie konkurowała z takimi markami jak Cisowianka Perlage czy San Pellegrino. 

 

Zakup wody Ostromecko wpisuje się w trend zdrowego trybu życia, z którym firma FoodCare jest już związana od dłuższego czasu. Z pewnością stanowi ważny etap w historii rozwoju firmy, gdyż dzięki temu przejęciu, wkraczamy na nowy, bardzo perspektywiczny segment rynku.