FoodCare i raper Jacuś z nowym utworem „Brokatowa sukienka” z kampanii FRUGO Energy – BeFrr!
FoodCare i raper Jacuś z nowym utworem „Brokatowa sukienka” z kampanii FRUGO Energy – BeFrr!
07.09.2023

FoodCare, lider w branży FMCG, uruchamia II turę kampanii FRUGO Energy w telewizji i digitalu. Zapowiada premierę pełnometrażowego utworu oraz teledysku rapera Jacusia pt. Brokatowa Sukienka, który powstał w odpowiedzi na prośby młodego pokolenia. 

Początkowo utwór powstał w wersji 60-sekundowej na potrzeby reklamy telewizyjnej i kinowej FRUGO Energy, wyprodukowanej przez Papaya Films®. Szybko zdobył sympatię odbiorców, którzy zapragnęli pełnej wersji kawałka. Premiera singla i teledysku już 8 września na serwisach streamingowych i youtubie.  

- Jacek stworzył dla nas fajny i energetyczny utwór. Już w pierwszych dniach emisji reklamy, otrzymywaliśmy liczne zapytania w mediach społecznościowych, co to za nuta i czy wydamy pełny kawałek. Tak naprawdę rozmawialiśmy o tym z Jackiem od początku, ale głosy internautów zmobilizowały nas do szybszego działania. Cieszymy się, że młodzi ludzie tak mocno zaangażowali się w nasz projekt – mówi Joanna Śmietanka, Marketing Manager w firmie Foodcare. – Planując kampanię FRUGO Energy, nie miałam żadnych wątpliwości, że do współpracy zaprosimy właśnie Jacusia. Jest utalentowanym młodym artystą, który wszystkie swoje sukcesy zawdzięcza samodzielnej pracy. Jest też rozpoznawalny wśród młodych ludzi, a przede wszystkim – wyróżnia się na tle innych artystów, prezentując zawsze oryginalny styl, zarówno w brzmieniach, jak i wyglądzie. Doskonale pasował do marki FRUGO Energy. 

Utwór pt. „Brokatowa sukienka” to projekt stworzony z myślą o kampanii i jej młodych odbiorcach. Od samego początku naszej współpracy z FoodCare zdaliśmy sobie sprawę, że mamy swobodę działania, dzięki której możemy jak najlepiej wpisać się w klimat młodych ludzi, którzy lubią eksperymentować. Cieszymy się, że jesteśmy związani z kreatywną energią FRUGO Energy – mówi Jacuś. – Cała kampania „Be Frr! Be Real!” jest dla nas niezwykle inspirująca i motywująca. Zachęca nas i naszych fanów do bycia prawdziwymi – wyrażania siebie swobodnie i autentycznie. Wierzymy, że nasza twórcza wolność współgra idealnie z filozofią kampanii – dodaje raper. 

Spot otwierający kampanię to niestandardowe video, które charakteryzują odważne kadry, zaawansowane efekty wizualne i montaż rodem z teledysków hip-hopowych. Hasło „Be Frr! Be Real” zachęca młodych ludzi do bycia prawdziwym, motywując jednocześnie do swobodnego wyrażania siebie w sposób freaky, friendly, free, for real. 60-sekundowa wersja wyświetlana była w blokach sieci Multikino i Cinema City, na potrzeby telewizji stworzono wersje 30- i 15-sekundowe. Za koncepcję kreatywną i scenariusz odpowiada GPD Agency. Reżyserem jest Mac Adamczak, znany z realizacji teledysków m.in. dla Maty, Żabsona, Pezeta czy Club2020. 

W pierwszej turze kampanii pojawiły się również nośniki OOH i działania digitalowe. Równolegle z kampanią premierę mają nowe smaki FRUGO Energy oraz współprace ze znanymi twórcami internetowymi takimi jak Twins Style, Krystian Ziętkowski i inni, których nazwiska zaprezentowane zostaną wkrótce. 

– Sukces sprzedażowy Frugo Classic przyczynił się do konsekwentnej rozbudowy naszego portfolio. Początkowo o nowe smaki i formaty butelek kultowego napoju, aż po kolejne kategorie produktów. W 2020 roku na rynku zadebiutowało Frugo Energy. To kolejny – obok Black i Ngine – napój energetyczny w portfolio naszej marki. Stworzyliśmy go z myślą o młodych konsumentach z pokolenia Z, którzy stawiają na wolność i autentyczność. Dlatego to, co wyróżnia Frugo Energy to przede wszystkim płynąca z niego „naturalna energia” bez tauryny – mówi Patrycja Giurko, Dyrektor Kategorii Napoje firmy FoodCare.


Informacje w pigułce:

tytuł: Brokatowa Sukienka
 
autor muzyki: Jacek „Jacuś” Pala
autor tekstu: Jacek „Jacuś” Pala 
miks i mastering: Enzu oraz Jacek „Jacuś” Pala 
reżyseria, DOP: ICE BOBO
produkcja: Piotr Milewski, Agata Mierzwa
montaż: Maciej Buszman 
światło: Maciej Buszman, Albert Korzycki
scenografia: Nina Lisek 
kostiumy: Dominika Konik, Nina Lisek, Agata Mierzwa 
charakteryzacja: Klaudia Konarska
asystent produkcji: Pascal Buła
executive producer: Joanna „KREAM” Śmietanka
management: Marta Nizio-Siara (Basheh)
Na zlecenie marki FRUGO Energy. 
Specjalne podziękowania dla Wypożyczalni Motocykli Motocyklem.pl

Booking koncertów ##bpgip.cxoxd#at#qphwthw.rdb##